מוניקה לווינסקי. מיומנות דיבור שניתן לפתח (מתוך הופעה ב'טד')

הופעה מול קהל היא דרך מצוינת לבנות את המותג האישי שלנו; היא גם יכולה לקדם לנו את הקריירה, להרשים את הממונים עלינו, להרשים את הכפופים לנו; היא דרך להוכיח לקונים פוטנציאלים שיש לכם מוצר טוב ביד; היא דרך נאותה לקדם את העסקים; והיא דרך נוספת להרוויח כסף מהידע שלנו.

בואו לבנות מוניטין אישי

במילים אחרות, הופעה טובה מול קהל מעלה את הערך האישי שלנו, בונה לנו מוניטין, ובדרך פלא פורשת בפנינו שטיח אדום להצלחה. אם אתם חושבים להפוך למקצוענים ולהעביר את הקריירה שלכם לשלב הבא, אתם חייבים לקבל החלטה להפוך לדוברים טובים. תוכלו להפוך לא רק למישהו שמסוגל לדבר מול אנשים עם נשימה סדורה ודפיקות לב הגיוניות. עם הזמן תוכלו להפוך לדוברים שמסוגלים לעניין, לרתק, להחזיק קהל, ואפילו לקבל מחיאות כפיים.

בית חיל האוויר בהרצליה. הרצאה לסגל נבחרת ישראל לאולימפיאדה 2016

להעביר מסר לאחרים באופן ראוי

באופן בלתי נמנע, כמעט כל אדם מקצועי יהיה בסופו של דבר במצב שבו הוא מדבר מול קבוצה. עבור רבים מאיתנו, ההזדמנויות האלה רק גדלות עם הגיל והניסיון. מן הפעולה הפשוטה של להביע דעה במפגש עם חברים, ועד להצגת אסטרטגיה שיווקית בישיבת בעלי המניות השנתית של החברה, להופעה מול קהל יש צורות רבות, אבל לכולן יש את אותה המטרה: להעביר מסר לאחרים ולעורר לפעולה הנדרשת מכך.

מה אפשר להרוויח מדיבור מקצועי?

ללא מיומנויות דיבור יעילות, מנהלים אינם יכולים להפוך למנהיגים, חברות לא יכולות לבצע משימות, קבוצות לא יכולה לממש את מטרתן. לעומת זאת, הופעה יעילה מול קהל יכולה להוריד את השמיים. הכוח הזה של יצירת אנרגיה בתוך קבוצה, למוטיבציה, להשראה, לחדשנות, יכול להביא אנשים ביחד אל הצלחה שלא היתה שם בעבר. הופעה טובה מול קהל היא מיומנות שכל אחד צריך לטפח, ולהשקיע בו מאמץ, מכיוון שהתשואה על ההשקעה היא עצומה.

How to sound smart in your TEDx Talk

וכמה מילים על טריקים לדיבור נכון. אם אתם רציניים לגבי הופעה מול קהל ומצלמה, קבלו את וויל סטפן שמעל בימת TED מציג את הדרך להישמע חכם בהרצאה, וזאת מבלי להגיד שום דבר משמעותי. 5 דקות יוצאות דופן שאתם חייבים לעצמכם, על החוזק של שפת הגוף בהשוואה למסרים המילוליים.

טיפ 12 להופעה מול קהל ומצלמה - התכוננו היטב

וטיפ חשוב מאוד: למה כדאי להתכונן היטב לפני שמדברים מול קהל. אם אתם רציניים לגבי הצלחה, אתם חייבים להיות רציניים לגבי ההכנה. קבלו טיפ בדקה