נופר אדלמן באימון להופעה בתקשורת באולפן ערוץ 2. ערן הדס

הופעה מול קהל לשיפור הקריירה

גם אם אתם לא צריכים לערוך מצגות קבועות מול קבוצה, יש מצבים רבים שבהם מיומנויות דיבור טובות בפני קהל יכולות לעזור לכם לקדם את הקריירה שלכם וליצור הזדמנויות.

לדוגמה, ייתכן שתצטרכו לדבר על הארגון שלכם במסיבה, לנאום לאחר שקיבלתם פרס, או ללמד כיתה של מגויסים חדשים. מדברים עם קהל בשיחות באינטרנט, במהלך הכשרת צוות וירטואלי, או כשמדברים לקבוצת לקוחות בפגישה מקוונת.

מיומנויות דיבור טובות בפני קהל חשובות גם בתחומים אחרים של החיים שלנו. ייתכן שתתבקשו לשאת נאום בחתונה של חברים, לתת ברכה פומבית לאדם אהוב, או לעורר קבוצה של מתנדבים באירוע צדקה. במילים אחרות, הפיכתכם לדוברים טובים בציבור תשפר את המוניטין שלכם, תגביר את הביטחון העצמי ותאפשר לכם לפתוח הזדמנויות חדשות.

ועם זאת, בעוד כישורים טובים יכולים לפתוח דלתות, חולשה בכישורי דיבור יכול לסגור אותן. זה עלול לעכב את הקידום שלכם לאחר שהבוס האזין למצגת שלא ביטאה את כישוריכם באופן מיטבי. אתם עלולים לאבד חוזה חדש ובעל ערך או לעשות רושם גרוע מול הצוות החדש שלכם. סתם, רק בגלל מעידות מילוליות או שמפאת ההתרגשות נמנעתם להסתכל לאנשים בעיניים.

אל תישארו מאחור. ודאו שאתם לומדים לדבר היטב – ומביאים את הפוטנציאל המקצועי הטמון בכם למיצוי מקסימלי!

עימות קלינטון טראמפ

Kennedy-Nixon First Presidential Debate, 1960

1960 – ג'ון קנדי וריצ'רד ניקסון בעימות ההיסטורי שהתקיים ב-26 בספטמבר בשיקגו. ניקסון חש ברע, ונראה מזיע. לפני העימות הוא סירב להתאפר, והיה ניתן לראות את זיפי הגילוח על פניו. החליפה האפורה שלבש נבלעה ברקע האפור של האולפן. הנשיא קנדי, על אף שמצב בריאותו היה רע בהרבה, 'עבר מסך' היטב, ושידר תדמית צעירה ובריאה. אלו ששמעו את הדיון ברדיו סברו שניקסון ניצח, אך הרוב צפו בטלוויזיה והעדיפו את קנדי על פני ניקסון. שלושת העימותים הנוספים לא שינו את הרושם הראשוני, וקנדי ניצח בבחירות ברוב דחוק.